Novinky

Zemřel herec Peter Falk, představitel detektiva Columba

Ve věku 83 let zemřel ve čtvrtek 23.6.2011 herec Peter Falk, představitel známého televizního detektiva Columba. Jeho smrt v pátek potvrdila rodina, oznámila americká média.
Falk zemřel ve čtvrtek v noci v rodinném domě v Beverly Hills. Pohřben byl v Westwood Memorial Park v Los Angeles, kde jsou pohřbeni např. Jack Lemmon, Carroll O'Connor a Billy Wilder.
Rodina odmítla sdělit příčinu smrti. Herec nicméně trpěl demencí a Alzheimerovou chorobou, což potvrdila jeho adoptivní dcera Catherine Falková, která marně u soudu usilovala získat otce do svého poručnictví. To nakonec předloni soud přiřkl hercově manželce Sheře. Kromě Catherine Falk adoptoval také dceru Jackie.Westwood Village Memorial Park Cemetery - hřbitov, kde je pochován Peter Falk.

Pierce Brothers Westwood Village Memorial Park Cemetery, jak zní původní a kompletní název, je hřbitov v západní části Los Angeles založený v roce 1905. Hřbitov nacházející se pod č. p. 1218 na Glendon Avenue ve Westwoodu je místem posledního odpočinku řady známých osobností ze zábavního průmyslu, například Marilyn Monroe.
Hřbitov se stal poutním místem nejen pro fanoušky Marilyn Monroe, ale i místem posledního odpočinku jiných celebrit. Mimo jiné zde odpočívá tragicky zesnulá herečka Natalie Wood, zpěvák a herec Dean Martin, spisovatel Truman Capote, zpěvák Roy Orbison, herci Jack Lemmon a jeho "velký kámoš" Walter Matthau, režisér Billy Wilder, skladatel a hudebník Frank Zappa (hrob je neoznačený) aj. Posledními celebritami, jež zde našly místo posledního spočinutí, byla herečka Farrah Fawcett v roce 2009 a legendární představitel detektiva Columba Peter Falk pak o dva roky později.Tahanice o majetek nebudou.

Herec Peter Falk (†83), totiž ještě před propuknutím Alzheimerovy choroby, jíž trpěl několik let, stačil sepsat závěť. V ní prokázal velkou míru jasnozřivosti, když se rozhodl ostatní pozůstalé uchránit před nenechavými prsty své nevlastní dcery Catherine!
To nejcennější, tedy pohádkovou nemovitost v hodnotě 90 milionů korun, odkázal bytosti, která stála věrně 33 let po jeho boku a neopustila jej ani v posledních, velmi strastiplných dnech jeho života.
Onou obětavou ženou je o 23 let mladší manželka Shera (60)! Zkrátka ale nepřijdou ani obě dcery Catherine a Jackie, které herec adoptoval s první manželkou Alycí Mayo. I jim odkázal šestimístné sumy. Přitom hercův vztah s dcerou Catherine byl mírně řečeno problematický. Catherine se nesnášela se svou macechou Sherou. I kvůli tomu se několik let neviděli. O otce se Catherine začala zajímat až nedávno, kdy už byl nemocný. V roce 2009 požádala soud o jeho opatrovnictví.
Zlí jazykové tvrdí, že se nechtěla starat o nemocného tátu, ale o jeho peníze. Soud její žádost zamítl, protože Shera o nemocného manžela pečovala vzorně. Soudce naopak omezil Catherininy návštěvy otce, které chorého herce vždy velmi silně rozrušily a neprospívaly jeho zdravotnímu stavu. Směla ho vidět jen jednou za měsíc a na neutrální půdě.
Peter Falk, jako kdyby dopředu tušil, že s Catherine mohou být problémy, opatřil svou závěť klauzulí, v níž se píše, že u kohokoliv, kdo se pokusí závěť napadnout, zanikne právo na dědický podíl. Na poručíka Columba si zkrátka nikdo nepřijde."Poručík Columbo" Peter Falk má Alzheimerovu chorobu

Detektiv Columbo dokázal svým bystrým vnímáním a vtipem porazit i ty největší a nejrafinovanější zločince. Jenže realita se teď seriálu značně liší, neboť jeho představitel Peter Falk teď však svádí souboj naprosto nerovný - s Alzheimerovou chorobou.

Dcera 83letého herce Catherine Falková uvedla, že zdravotní stav jejího otce je natolik špatný, že se o sebe nedokáže postarat a potřebuje nepřetržitou péči. Peter Falk prý občas nepoznává své blízké, běžně známé věci a místa a není schopen se sám mýt a oblékat.
"Zapomíná na události, které se staly a vzpomíná si na ty, které se nikdy nepřihodily," uvedla Falková.
Falková se obává toho, že by hercova stavu mohli zneužít podvodníci a vylákat z něho majetek. Žádá proto soud, aby ho zbavil svéprávnosti.
Její otec potřebuje plnou lékařskou péči, nerozeznává známé obličeje, věci ani místa. Catherina popsala hloubku jeho utrpení. "Táta se není schopen ani sám vykoupat. Neobleče se, skoro nemluví“ řekla před soudem.
Falkovy problémy se naplno projevily před půl rokem, když při jízdě ztratil kontrolu nad autem a při nehodě si těžce poranil hlavu. Od té doby se jeho stav stále horší. Jeho dcera se teď bojí, aby hercova stavu někdo nezneužil a nevymámil z něj jeho úspory.
Herec, který ztvárnil postavu mazaného inspektora, si už nevzpomíná ani na svou největší roli. Catherina Falková to prohlásila před losangeleským soudem, kde se od prosince 2008 pokouší ochránit majetek svého otce. Tvrdí, že se jejího otce pokouší o majetek připravit jeho druhá manželka. Využívá při tom údajně Falkovy demence způsobené Alzheimerovou chorobou.