Série 8

801 - Columbo jde pod gilotinu (Columbo Goes to the Guillotine) Odkaz na ČSFD.CZ
Parapsychologický institut uspořádá experiment, během kterého zaměstnanec ústavu Elliott Blake demonstruje FBI a CIA své mimořádné schopnosti v oblasti mimosmyslového vnímání. Jako expert je pozván známý mág Max Dyson, postrach všech šarlatánů. Proč musel Dyson druhý den zemřít, když testy dopadly příznivě?
Americký detektivní seriál (1988).

Zástupci FBI a CIA přijmou pozvání od Pauly Hallové, ředitelky parapsychologického institutu. Účastní se tu experimentu, v jehož průběhu chce telepat Elliott Blake, pracovník ústavu a Paulin přítel, demonstrovat své mimořádné schopnosti v oblasti mimosmyslového vnímání. Jako odborníka pozvou známého mága Maxe Dysona, který je postrachem pro všechny šarlatány. Testy ovšem dopadnou dobře a Blake získá zakázku na spolupráci s FBI a CIA a pro ústav lukrativní projekt dotovaný vládou. Druhého dne je Max Dyson nalezen mrtvý ve své dílně...  Více ... zde.

802 - Vražda, kouř a stíny (Murder, Smoke and Shadows) Odkaz na ČSFD.CZ
Filmaři jsou na předstírání odborníci. Jejich práce má od začátku do konce jen jediný cíl - oklamat diváka a nechat ho uvěřit něčemu, co není pravda. Jak si ve filmových studiích povede poručík Columbo, který sem přichází prošetřit vraždu?
Americký detektivní seriál (1988).

Alex Bradley je zázračným mladíkem a vycházející hvězdou Universal Studios. Není mu ještě ani třicet let a je už nejúspěšnějším filmovým tvůrcem na světě. Obzvláště si zakládá na své image věčného teenagera a na nohách nenosí nic jiného než tenisky, u jeho bungalovu na pozemku studií stojí pouze flippery a automaty na žvýkačky a všemu tomu vévodí jeho elektrický vláček.
Zrovna uprostřed příprav na nový film navštíví Alexe jeho starý přítel Lenny. Přišel mu říci, že zemřel jejich kumpán Buddy – jakoby náhodou přesně deset let po tragické smrti Lennyho sestry Jenny. Buddy a Alex tehdy natáčeli amatérský film, ve kterém měla hrát i Jenny. Bohužel cestou na smluvené místo natáčení měla nehodu na motorce, při které přišla o život.
V Buddyho pozůstalosti byl však nalezen šestnáctimilimetrový film, který ukazuje něco zcela jiného. Jenny měla tehdy předvést kaskadérský kousek na motorce. Akce se nepovedla a ona zemřela. Alex samozřejmě vše zapřel, aby neohrozil svou budoucí kariéru…  Více ... zde.

803 - Sex a ženatý detektiv (Sex and the Married Detective) Odkaz na ČSFD.CZ
Sexuální terapeutka Joan se živí rozdáváním rad, sama však také nemá bezproblémový milostný život. Její partner ji totiž podvádí a doktorka se nakonec rozhodne sáhnout ke krajnímu řešení. Poručík Columbo se ovšem nezalekne ani těch nejchoulostivějších okolností vraždy...
Americký detektivní seriál (1989).

Doktorka Joan Allenbyová je ředitelkou moderní gynekologické kliniky a moderuje rozhlasový pořad na toto téma. Její přítel a obchodní partner David Kincaid ji vyšle na konferenci do New Yorku. Ale let je zrušen a Joan se nečekaně vrací na kliniku, kde zaskočí Davida v milostném objetí sekretářky Cindy. David za svou neopatrnost zaplatí životem...
Případem je pověřen poručík Columbo. Zdánlivě jasné stopy se začnou nečekaně zamotávat a řešení vraždy se stává opravdu tvrdým oříškem i pro takového profesionála, jakým je detektiv Columbo…  Více ... zde.

804 - Velké podvody (Grand Deceptions) Odkaz na ČSFD.CZ
Seržant Keegan dostal od generála za úkol vyšetřit, kdo na útvaru provádí nečisté finanční machinace. Pachatele vypátral, ale místo aby to oznámil generálovi, začne dotyčného vydírat, což se mu ovšem ošklivě vymstí. Jak poručíku Columbovi pomůžou v řešení případu cínoví vojáčci?
Americký detektivní seriál (1989).

Arogantní poručík Frank Brailie je ředitelem nadace, o jejíž vznik se zasloužil slavný čtyřhvězdičkový generál Jack Padget. Ten nyní zastává post čestného předsedy. Instituce se zabývá poněkud pofiderními plány na světový mír a pořádá přednášky na téma kulturní porozumění. Součástí organizace je i paramilitární kemp, kde jsou vojenské strategie zkoušeny v praxi. Frank nadaci připravil o několik milionů dolarů, které údajně převedl na fond pro zvláštní účely. Pravda je však taková, že provozuje výhodný obchod se zbraněmi a zisk si nechává pro sebe.
Generál Padget se však dovtípil, že se za jeho zády děje něco nekalého a zaúkoluje svého podřízeného majora Lestera Keegana, aby celou záležitost prověřil. Přitom se daleko více dozví o Frankovi a své vlastní ženě.  Více ... zde.